top of page
Search

ŽUPNE OBAVIJESTI - 18. veljače 2024.MISNE NAKANE OVOGA TJEDNA (OD 19. II. DO 25. II.)

 

SRIJEDA, 21. II. (19,00) – NA NAKANU

PETAK, 23. II. (19,00) - +DANE I RADMILA OMAZIĆ

NEDJELJA, 25. II. (11,00) – ZA ŽUPNU ZAJEDNICU


*** OTTAWSKO-CORNWALLSKA NADBISKUPIJA

 

*BISKUPIJSKA MISA BRAČNIH JUBILEJA. Za one koji slave 60 (ili više), 50, 40, 30, 25 i 20 godina braka bit će u katedrali-bazilici Notre Dame u nedjelju, 14. travnja, u 14,30. Obrazac za registraciju dostupan je na https://forms.office.com/r/jpBDLwD0Kg. Prijavite se prije Uskrsa kako biste osigurali svoje mjesto.

*KRIZMA ZA ODRASLE (I STARIJE TINEJDŽERE) KATOLIKE. Krizma na engleskom jeziku za starije tinejdžere i odrasle katolike koji su propustili krizmu bit će u nedjelju na Duhove, 19. svibnja, u 14,30 u katedrali Notre Dame. Obrazac za registraciju nalazi se na adresi https://forms.office.com/r/7A219SeUEN. Imajte na umu da je rok za prijavu 12. travnja. Više detalja bit će poslano župama s kandidatima bliže datumu u svibnju.  


*** ŽUPA

 

*GODIŠNJA SKUPŠTINA ŽUPE. Bit će u sljedeću nedjelju, 25. veljače poslije mise u našoj crkvenoj dvorani. Napominjem da su nam potrebni i novi članovi za popunu župnih vijeća. Ukoliko imate sposobnosti i mogućnosti, ovo je prilika da se aktivno uključite u rad naše župe. Svi župljani su pozvani doći na skupštinu.

*KORIZMA. Nalazimo se u vremenu korizme, 40-dnevne priprave za Uskrs koja treba biti obilježena postom, pokorom i djelima milosrđa. Sjetimo se svojih bližnjih u materijalnoj i duhovnoj potrebi. Ne zaboravimo niti obavezan nemrs petkom tijekom korizme. Prilika za uskrsnu ispovijed u našoj župi bit će 21. ožujka u 18 sati. Prijavimo i svoje stare i bolesne koji ne mogu doći u crkvu, kako bi ih svećenik prije Uskrsa mogao pohoditi, ispovijediti i pričestiti. Pobožnost Križnog puta kroz korizmu ćemo imati petkom i nedjeljom, pola sata prije mise.

*VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE I KRIZMANIKE. Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike ide po redovitom rasporedu. Ovoga petka, 23. veljače prvopričesnici imaju vjeronauk u 19,45, a drugoga petka, 1. ožujka krizmanici imaju vjeronauk u 19,30. Sudjelovanje na nedjeljnoj svetoj misi se podrazumijeva.

*KUVERTICE I KALENDARI. Ukoliko netko još nije preuzeo donacijske kuvertice ili kalendare za 2024., može ih preuzeti na stoliću pokraj ulaza u crkvu.

 

*** JADRAN

 

*GODIŠNJA SKUPŠTINA. Klub Jadran planira godišnju skupštinu za sve članove 3. ožujka u12,30 u crkvenoj dvorani. Svi su dobrodošli.

 

2 views0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page